2011/05/24

PLAYLISTA: Lato 2011Zupełnie spontanicznie, ale właściwie jak na zawołanie i to z kilku powodów: chociażby po to, aby ucieszyć naszego Stałego Oczekiwacza Składanek (w skrócie HDS), wypełnić cokwartalną lukę w kwestii muzycznej, tudzież uczcić radosny fakt zyskania na fejsowym fanpejdżu pięćsetnego oglądacza. Kręci się coraz szybciej, wszystkim szczerze i wyszczerzenie dziękujemy :)
Bezpośrednim impulsem do sporządzenia listy - bo takowy zawsze jest niezbędny - stała się premiera w sieci najnowszego klipu z udziałem Kelly Rowland, na którą dotąd w internetowej przestrzeni nie zwracaliśmy szczególnej uwagi. W teledysku Kelly bardzo pozytywnie kojarzy nam się z młodą pra-królową disco, Donną Summer, tak w urodzie, jak i chwilami w wokalu. Kawałek uruchamia nóżkę z automatu, a później różne inne członki.

 Ale żeby nie być gołosłownym:

Poddani tak energetycznemu bodźcowi, wyciągamy z czeluści dysków, fejsa, archiwum bloga oraz pamięci kawałki, które nam się regularnie przewijały w ostatnich miesiącach. Uwagę Szanownych Państwa zwracamy na obecność takich tuz wykonawczych jak Grace Jones, Antony Hegarty, Roisin Murphy czy Patrick Wolf. Z mniej znanych polecamy produkcję węgierskojęzyczną, ewidentnie opartą na motywach ludowych (zakładamy dobrodusznie, że piosenka faktycznie jest o kwiatku).
Grajmy zatem:


Dla ciekawych - po kliknięciu na 'czytaj więcej' kilka kolejnych teledysków do utworów z listy. Oto pierwszy z nich (zupełnie nie wiemy, w co się uderzać za to, że nie pokazaliśmy go już dawno temu):


źródło grafiki tytułowej: Touched by the Moon by stupidHippo (zobacz całość na deviantArt)

czytaj więcej
Peep! by QueerPop
  1. hds pisze... 24/5/11 22:48

    THX ;DDD

  2. timofieusz pisze... 25/5/11 09:49

    WELLCUM :)

Prześlij komentarz