2011/04/28

SMILEY: Bach Street Boys by Pid'jin

Pinki i Mózg nie są jedynymi potworami wśród zwierzęcej drobnicy z ambicjami Doktora No. Oto Fredo i Pid'jin - dwa gołębie, których życiowym celem i marzeniem jest zniszczyć świat. Są jednocześnie jednymi z nielicznych przedstawicieli webkomiksu rodem z Rumunii, za to z niezłym stażem: paski powstają nieprzerwanie od 2006 roku.

Podobnie jak ich twórcy, Eugen Erhan i Tudor Muscalu, ptaki przyjaźnią się, choć nie bez petrurbacji. Mieszkają razem, rywalizują o względy wiewiórki Moniki i innych niewiast. Z tej dwójki spaślak Fredo jest dużo bardziej złowieszczy i nie wiedzieć czemu to on odnosi sukcesy u kobiet. Nieporadny Pid'jin, wieczna dziewica, nie wychodzi przy nim na dobre, ba! często zostaje przez najlepszego kumpla wystawiony, wylawirowany i wrobiony. Zresztą, co tu dużo mówić, w niszczeniu świata też nie mają zbytniego szczęścia...

Erotyczno-nihilistyczne ptasie perypetie wciągają, odwołując się w kolejnych odcinkach i miniseriach do klasyki kreskówek, seriali, kina, polityki, rozrywki (zwrot I'm in Paris nabiera zupełnie nowego znaczenia...). Czy trzeba dodawać, że mało kto zostaje w nich politycznie poprawnie oszczędzony?

kilka kolejnych historyjek po kliknięciu na 'czytaj więcej'.


strona komiksu

Peep! by QueerPop

    Prześlij komentarz