2011/04/24

PORTFOLIO: The Naked Rabbit ProjectPodobnie jak święty Mikołaj i inni cyrkowi klowni, tak i wielkanocny zając niekoniecznie we wszystkich budzi pluszowe skojarzenia, ale czasem wręcz przeciwnie - grozę. Jest nawet na to nazwa: lepofobia. Strach przed długouchymi, jak to choroba, nie wybiera: dotyka tak dzieci, dorastające panny, jak i dorosłych. Ważne raczej, kto jak sobie z taką - powszechnie uznawaną za 'niepoważną' - przypadłością poradzi.

My znaleźliśmy pewnego pana, który oswaja swoją fobię dość widowisokowo: przywdziewając maskę złotego zająca zrzuca z siebie odzież i po przepoczwarzeniu w ten sposób w obiekt swojego lęku, pozuje do zajęczych aktów:Trzydziestokilkuletni Sylvain Norget mieszka i tworzy w Bordeaux, swoją przygodę z fotografią rozpoczął od własnych, często queerowych autroportretów i aktów, także w różnych maskach (znana jest jego krótka seria 'nagiego batmana'). The Naked Rabbit Project - jak nie bez powodu nazwał królicze przedsięwzięcie - okazał się cyklem największym, obejmującym niemal 200 fotografii, zyskał nie tylko rozgłos na blogach gejowskich ale i dobre recenzje w świecie fotografii. W 2009 roku zamknięty został i podsumowany wydawnictwem książkowym.

My zebraliśmy i prezentujemy ponad trzydzieści prac:

Get the flash player here: http://www.adobe.com/flashplayer

Kto poczuł się zaintrygowany stylem tudzież zewnętrznym wyglądem modela i fotografika w jednej osobie, który tymczasem z powodzeniem zaczął też portretować innych - zapraszamy do przejrzenia jego oficjalnych zbiorów: Sylvain Norget na Flickr | Deviantart | But.Portraiture.

No i - jakże by inaczej - życzymy wszystkim pogodnych świąt, a każdemu z osobna jego osobistego Złotego Zająca. Albo przynajmniej jajeczko :)

Peep! by QueerPop

    Prześlij komentarz