2012/01/11

CLIP DNIA: Moullinex ft. Peaches - Maniac

Peaches nie tak dawno zaskoczyła na żywo liryczną odsłoną swojego scenicznego wcielenia (acz nie darowała sobie mrugnięcia okiem do publiczności). Teraz dała się namówić na gościnną wokalizę w produkcji tanecznej. 

Maniac to przeróbka dyskotekowego kawałka Michaela Sembello, któremu sławę przyniósł legendarny film muzyczny Flashdance z 1983 r. Cover Moullinexa jest częścią epki wytwórni Gomma, która przy udziale swoich All-Stars (m.in. tego pana) ale zawsze z gościnnym udziałem Peaches, oddaje hołd legendarnej stajni disco, Casablanca Records.

Nowa wersja Maniaca, powolniejsza i mniej histeryczna od oryginału, chwyta od wejścia za nogi klasyczną linią basu, a za serce - głosem Peaches, który w funkująco-elektronicznym otoczeniu sprawdza się znakomicie.

O czym można się przekonać przy okazji premiery klipu, też niezłego, choć zamiast wokalistki występuje w nim jakaś inna, bardzo giętka pani:


[źródło wideo] [queerpop na youtube]


Komu się spodobało - podsuwamy wersję audio (dluższej o dwie minuty), która u nas rozbrzmiewa od świtu. Klasyk w reinterpretacji, która od razu sama nosi znamiona klasyka. Lubimy to bardzo!

Peep! by QueerPop

    Prześlij komentarz