2010/12/03

VINTAGE CORNER: Don't Forget Your Rubbers


Na zamknięcie tygodnia aidsowego: plakat z 1984 roku do pionierskiej kampanii, skierowanej bezpośrednio do gejów jako grupy najwyższego ryzyka. Pierwotnie przewidziany na teren Los Angeles, ostatecznie trafił w USA do kampanii ogólnokrajowej. Dwie dekady później ten sam motyw zostanie wykorzystany w Brazylii.

Troskliwa mama ze zdjęcia słusznie wydaje się wam znajoma: Zelma Rubinstein była jedną z pierwszych celebrytek (wówczas świeżo po roli życia), które w ogóle chciały mieć cokolwiek wspólnego z 'pedalską zarazą'. Tym krokiem zaryzykowała dobrze rokującą karierę i między innymi zapewne dlatego do końca pozostała aktorką drugiego planu.

W późnym wywiadzie dla The Advocate skwitowała:

I knew I'd be taking a bad hit, and I frankly didn't give a rat's behind. I wanted to do my part, and that was my part at the time. (źródło)

Nietuzinkowe podejście jednak nie dziwi u osoby, która przy wzroście 130 cm, będąc laborantką i bakteriolożką z wykształcenia, w wieku lat 50 pobiera nauki aktorskie i zaczyna grać w filmach. Nic dodać, nic ująć - wielka mała kobieta.

Warto więc chyba pamiętać jej dobrą, matczyną radę: na niepogodę - kaloszki. Zawsze.

Peep! by QueerPop

    Prześlij komentarz