2009/03/01

RETRO-HIT: Gregorius - N.M.K.Y.Czas na niedzielną porcję humoru.
Dziś, Drogie Maleństwa, archiwalny fragment fińskiego programu satyrycznego, przedstawiający domniemaną grupę wzgl. wokalistę o pompatycznym pseudo Gregorius, w pierwszym i ostatnim wykonaniu koweru gejowskiego hymnu, Y.M.C.A. Tak wokalista, jak i jego tancerze dokonali wtedy rzeczy niemożliwej: przegięli się bardziej od oryginału :D
Klip stał się ogromnym hitem jutuba w 2007 roku, niektórzy próbowali skojarzyć ten fakt z ówczesnym zwycięstwem Finlandii na festiwalu Eurowizji rok wcześniej, także dość ekstrawagancką prezentacją.
Nie do końca jasne jest też, na co i kogo satyrą miał być ten występ: na Amerykę, popkulturę, geograficznych sąsiadów? (Padły sugestie, że panowie prześmiewczo ubrani byli w sportowe kolorki hokejowej reprezentacji Szwecji).
Wydaje nam się, że i bez kontekstów międzynarodowych ten klip jest po prostu śmiertelnie śmieszny: młodzieńcy jako żywcem wyjęci ze szkicu Toma of (nomen-omen) Finland czy innego erotycznego komiksu gejowskiego z tamtego okresu, bujają się pociesznie niczym nieprawne panienki z dobrego domu.
Nie wszystkim przypadło to zresztą do gustu: właściciele praw autorskich do piosenek Village People rugują jak mogą to wykonanie z internetu, rzecz jasna w pierwszej kolejności udało im się usunąć go z Youtube, gdzie odniósł największy sukces.
Na szczęście - jak widać - w internecie niewiele mogą :D


Peep! by QueerPop

    Prześlij komentarz