2008/12/20

HIT DNIA: Luis Miguélez ft. Bianca Fox - Lonely Julia


Luiz to klasyczny performer o setkach twarzy. To przesada, ale kilka alter ego ma na pewno. Jako Sanlui zaczął dwoma singlami w 1990 roku, współprodukując w tamtym czasie m.in. słynne duo żeńske, Barracuda (to te paniusie, co to 'yes sir, I can boogie').

W głowie miał jednak dużo bardziej pomieszane, czego dowiódł nagrywając po hiszpańsku, niemiecku i śmiesznoangielsku najpierw pod szyldem Glamour to Kill, a ostatnio pod własnym nazwiskiem w trio The Glitters (aka Glitter Klinik).
Specjalizuje się w mniej lub bardziej agresywnej elektronice - do tej ostatniej zaliczyć należy z pewnością dwa covery - In Your Eyes Kylie Minogue oraz Boys Sabriny.Lonely Julia to na tym tle niemal tradycyjny pop, gdyby nie opowiadał o transseksualnej prostytutce. Duet ze steraną życiem, 'starszą panią' o wyrazistym głosie, zdartym zapewne alkoholem i dymem nocnego życia, jest prawdziwie ujmujący, a towarzyszący mu teledysk należycie i po berlińsku dekadencki, aż się z Kabaretem i jego dziwadłami łza w oku kręci...

Peep! by QueerPop

    Prześlij komentarz